Razvoj STEM programa u OŠ Stari Jankovci

Projektni partneri sa Sveučilišta u Stavangeru iz Norveške posjetili su Osnovnu školu Stari Jankovci 30. i 31. listopada 2023.

Prvoga je dana posjete održana edukacija iz područja IKT-a, dok je drugoga dana edukacija bila iz područja elektromagnetizma i zvuka.

Tom su prilikom projektni partneri održali radionice s djelatnicima Osnovne škole Stari Jankovci na kojima su učitelji programirali uz pomoć kablova, baterija i mikrokontrolera te na taj način konstruirali tzv. pametnu kuću.

Također su pokazani i različiti znanstveni pokusi kao što su spajanje strujnog kruga koristeći bateriju i limun ili krumpir te spajanje baterije na električni uređaj (žarulja) čime smo došli do zaključka o kemijskim reakcijama koje uzrokuju nastanak električne struje. Različitim vježbama i pokusima i uz pomoć raznih materijala iz kućanstva dokazali smo da je zvuk longitudinalni val kojim se prenosi energija

Cilj je i ovih radionica bio poboljšanje STEM vještina učitelja i drugih odgojno-obrazovnih djelatnika u poučavanju učenika naše Škole. Prikazane će aktivnosti učitelji moći provoditi s učenicima kojima će ovakav način poučavanja biti zanimljiviji i uspješniji.

Ovo je posljednji planirani posjet partnera iz Norveške, a zaključen je evaluacijom edukacija partnera.

U Starim Jankovcima 31. listopada 2023. godine

Report on the sixth meeting and workshop held by Norwegian partners as part of the Project “Development of STEM programme in Stari Jankovci Primary school “

On October 30 and 31, 2023 the Norwegian partners from the University of Stavanger visited Stari Jankovci Primary school.

On the first day of the visit education was held in the field of ICT, while on the second day education was in the field of electromagnetism and sound.

During this visit the project partners held workshops with educational workers where the teachers programmed using cables, batteries and microcontrollers and as a result constructed  the 'smart house'.

Varoius scientific experiments were also shown, such as connecting a circuit using a battery and a lemon or a potato and connecting the battery to an electrical device (light bulb) which led to conclusions about chemical reactions that cause the generation of electric current.

By demonstrating various experiments and using different household materials we proved that sound is a longitudinal wave that transmits energy.

The aim of these workshops was improving of STEM teaching skills.  The teachers will be able to apply what they learned and demonstrate activities to their students who will find this method of teaching more interesting and successful.

This was the last planned visit of the partner from Norway. It was concluded with the evaluation of the partner's education.

In Stari Jankovci, October 31, 2023

objavio: Anđelko Lučić   datum: 9. 1. 2024.

ŠKOLSKA KNJIŽNICA

Katalog knjiga u školskoj knjižnici

Power Point | Applications - Quizizz

5. sat    16.45 – 17.30

6. sat    17.35– 18.20

SEMINARSKI RAD

Ispis statistike od 3. 2. 2011.

[Slikovni rezultat za carnet webmail